Nieuwe publicatie: Paris en Helena

Binnenkort publiceert VOG lid Erika Langbroek samen met Francis Brands een vertaling van Der Trojanerkrieg van Konrad van Wurzburg, een middeleeuws epos. In ‘Minne en drama’ worden de oorzaak of oorzaken van de Trojaanse oorlog naverteld en (voor een deel) vertaald. De dichter Konrad von Würzburg leefde in de 13e eeuw en was in zijn tijd een beroemdheid. Hij verweefde Franse en Latijnse bronnen, waaronder Statius’ Achilleis, tot een samenhangend verhaal. Deze vertaling volgt het ritmische principe van de auteur en belicht de verteller Konrad, Paris en Helena, met illustraties en verwijzingen naar vergelijkbare middeleeuwse teksten.

Kaft van het boek Paris en Helena: Minne en drama in Konrad's 'Trojanerkrieg' door Erika Langbroek & Francis Brands

Dr. Erika Langbroek is wetenschappelijk onderzoeker van glossen en middel-nederduitse teksten en naamkundige. Francis Brands is eerstegraads docent Duits en Frans en gecertificeerd docent Nederlands als Tweede Taal (NT2).

Het boek verschijnt op 18 mei 2026 bij Uitgeverij Verloren en is nu al te bestellen in de webshop. De officiële boekpresentatie vindt plaats op 6 mei 2026 om 18.00 uur bij Boekhandel van Rossum (onderdeel van Athenaeum Scheltema), Beethovenstraat 30-32 in Amsterdam. Belangstellenden zijn van harte welkom!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Follow on Feedly